Antalya’da gezilecek yerlere bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin en büyük 360° dijital gösteri merkezi Digiverse Belek’te; Land of Legends oyun ve gösteri merkezinin hemen yanında, ziyaretçilerini bekliyor. Özellikle dijital dünyadan kopamayan çocuklarınıza güzel bir deneyim sunmak istiyorsanız burayı kesinlikle görmelisiniz. Ayrıca sosyal medyada payşabileceğiniz ilginç fotoğrağraflar çekebileceğiz sıradışı bir yer.

Belek Dijital Gösteri Merkezi “Digiverse”: Samskara Kızı, Digiverse farklı kültürlerden mitolojik hikayelere değiniyor

“Antalya’da hep aynı şeyleri görüyoruz, yok mu farklı bir şey?” diye soranlara burayı görmelerini öneriyorum. Digiverse, hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekecek ilginç bir yer.

Belekte’ki gezilecek diğer yerler için Belek Gezi Rehberi’ yazıma da göz atabilirsiniz.

Size tanıtmadan önce kendim gidip deneyimledim. Öncelikle, şunu belirteyim: Daha önce eşi benzerini görmediğim, son derece sürükleyici 3 boyutlu dijital görsellerin oluşturduğu bu teknoloji alanının Antalya’da hatta Türkiyede olması beni çok sevindirdi. Alışılmışın dışında, böyle güzel bir projeyi hayata geçirip ziyaretçiye açanları tebrik ediyorum.

Çok güzel vakit geçirdiğim Digiverse aleminde neler yaşadığımı anlatmaya başlamadan önce Digiverse Müdürü Orhan Bey ve ekibinin misafirperverliği için teşekkür ederim. Mekanın bütün bölümlerini Orhan Bey’in rehberliğinde gezdim. Kendisi, her bölümde işlenen konuları ve verilmek istenen mesajları üşenmeden bir bir anlattı. Eminim sizi de aynı şekilde ağırlayacaktır. Ziyaret ettiğinizde çekinmeden Müdür Orhan Bey’e ulaşın. Aşağıda bütün iletişim bilgilerini paylaşacağım. Grup indirimlerinden faydalanmak ve rezervasyon yapmak için sorularınız olursa kendisine ulaşabilirsiniz.

  • Digiverse açık olduğu saatler: 14.00 22.00.
  • Giriş ücreti: Yetişkin 250 TL. 5–12 yaş % 50 indirimli. 0–5 yaş ücretsiz. Öğrenci 150 TL
  • İrtibat No: 0549 160 45 15
  • Konum için tıklayın.
  • Digiverse web sitesi

Dijital Gösteri Merkezi Hakkında Bilgi (Nasıl Bir Yer)

Şimdi gelin, size burayı ziyaret ettiğinizde nelerle karşılacaksınız ve burası hakkında neler öğrendim onu anlatayım. 

Gösteri merkezi, Belek’teki Land of Legens’in hemen yanında 3500 m² bir alanda büyük bir çadır içinde kurulmuş. İçerisinde 33 farklı bölüm ve 100’den fazla sanat eseri bulunuyor. 

İçeriye adımınızı atar atmaz karanlık bir ortam sizi karşılıyor; ekranlardan yansıyan ışıklar eşliğinde ziyaret ediyorsunuz. Ziyaretçiler, Girişten çıkışa kadar, salonları belirlenen bir sıralama ile devam ediyor.

Dijital Gösteri Merkezi(Deneyim Evreni) Ziyaretçilere Ne Sunuyor

Ziyaretçilerin sanat zevkini ve hayal dünyasını zenginleştiren galeri
Ziyaretçilerin sanat zevkini ve hayal dünyasını zenginleştiren galeri

Bölümlerde gezerken misafirler, teknolojinin nasıl sanata dönüştüğünü; Resimlerin, objelerin nasıl canlandığını, ışığa yön verebildiklerini, dışardan baktıkları şeyin dijital dünyayla birleştiğinde ne kadar derin ve hissedilir olduğunu fark edeceklerdir.

Misafirlerin telefonlarıyla fotoğraf çekilip, QR kodlarla doğrudan bağlantı kurdukları uygulamalar aracılığıyla hareketli filtreler sayesinde eğlenceli vakit geçirecekleri bölümlerdir. 

Ziyaret ettiğiniz her bölümün girişinde bulunan QR kodları okutunca sizler için hazırlanmış dijital animasyonların içinde kendinizi bulacaksınız. Sadece bakıp geçmekle kalmıyorsunuz aynı zamanda filmlerin içinde kendinizi görebiliyorsunuz. Bu yönüyle ziyaretçilerin sosyal medyada paylaşmak için çok ilginç fotoğraflar çekme olanağı sunuyor.

Her bir bölümde farklı konular işleniyor. Labirentler arasından geçip kendimi okyanus derinliği içinde bulduğum sahneler, panaroma duvarı, nazar boncuklu aynalı labirent, yere uzanıp gökyüzünü izler gibi izlediğim konular beni bulunduğum zaman ve mekandan uzaklaştırdı.

Bazı bölümlerdeki yansımalar sayesinde dijital alanlardaki konuların içinde kendimi görerek el ve vücut hareketlerimle derinliklere yön verdiğim sahneler çok heyecan vericiydi. Siz de aynısını denemelisiniz.

Dijital Gösteri Merkezinde Hangi Konular İşleniyor

İşlenen bir çok konunun içinden başlıcaları:

  • Kainatın oluşumunu
  • İnsanın alemde dirilişini
  • İnsanın kainatın içinde kayboluşunu
  • Samskara
  • Sema ayinleri (semazenlerin arasında siz de yer alabiliyorsunuz)

Aslında tüm tema içe, öze dönüşü simgeliyor.

Ziyaretçilerin sanat zevkini ve hayal dünyasını zenginleştiren galeriden bazı resimler

Bölümlerin sürükleyiciliğine kendinizi kaptırdığınızda kendinizi dijital bir kurguda olduğunu unutarak, sanal alemin gerçekliğinde, bilinçaltı yolcuğunda ve yoga yaparken buluyorsunuz. İşlene konularda uzak doğu felsefesi ve mitolojileri de yer alıyor.

Digiverse Gösteri Merkezi Bölümleri

1.Neon Orman Salonu bölgesi

İnsanın doğumunu ve bu hayata başlayışını simgeler.

2. Ayna Labirenti
Ayna labirenti: Aynalar arasında çarpmadan çıkışı bulmaya çalıyorlar.
Ayna labirenti: Ziyaretçiler aynalar arasında çarpmadan çıkışı bulmaya çalıyorlar.

İnsanların kendilerini bulmak için yollarını kaybettikleri, yolun sonunda mistik materyallerle dış dünya algılarından kurtulup, sanal evrene teslim olmaya açık hale geldikleri alandır.

3. Uzun Panorama Duvarı
Panaroma Duvarı

360° domeların girişinde misafirlerin günlük kaygı ve yorgunluklarını simgeleyen, çıkışında ise ruhsal dinginliğin huzuruyla içinde kayboldukları bölümlerdir.

4. Projeksiyon Sistemli 6 kubbe

360° sürükleyici görsel Showlarla aksesuarsız (gözlük, kulaklık vs.olmadan) yalın halde hissedilebilir 3D’ ye geçiş yapılan alanlardır.

5. Sonsuzluk LED Tüneli

Misafirlerin evrenin büyüklüğünü, ruhların arınmasını, hayallerinin gerçek boyutlarla hissedilebilirliğini deneyimlemesinin ardından sonsuzluğun bilincine vararak turu tamamladıkları alandır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here