Belek otelleri, lüks ve kalite anlayışıyla dünya standartlarında bir yer yakalamıştır. 10 km’lik bir sahil şeridine yayılmış, yaklaşık 40 tane beş yıldızlı otelin bulunduğu Belek’te, dünyada hiçbir yerde olmadığı kadar 5 yıldızlı otel bir arada yer almaktadır.

Belek’teki oteller Türkiye’nin en lüks otelleri arasında yer alıyor

Belek, deniz kum güneş turizminin yanında, çok sayıda golf ve futbol sahalarına sahip otelleri barındırmasıyla Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonudur.

Aynı zamanda, Belek Otellerinin sahip olduğu konfor, kapasite ve büyük toplantı salonları sayesinde; Belek, dünyaca ünlü şirketlerin kongreler düzenlediği bir kongre turizmi merkezidir.

Belek’te, çoğunluğu 5 yıldızlı otellerin oluşturduğu 40’a yakın otel bulunmaktadır. Belek’te bulunan otellerin hepsi konfor, lüks, tasarım ve sundukları servis açısından sürekli, bir birleriyle yarış içerisindedir.

Belek otelleri hakkında bilgi edinmek ve Belek’te tatil yapmak isteyenlere yardımcı olacak bir “Belek Otel Rehberi” hazırladım. Bu otel rehberinde: çoğunluğu 5 yıldızlı her şey dahil Belek otellerinden oluşmaktadır.

Bu yazıda, Belek otellerini kalitesine göre ayırarak; en ucuz belek otelleri, en pahalı belek otelleri, deniz kenarında bulunan Belek otelleri ve bu otellerin aralarındaki farklara kadar, bir çok otel hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım.

Burada yaptığım otel sıralamaları, Belek bölgesindeki gözlemlerime, tecrübelerime ve rezervasyon sitelerindeki fiyatlara göredir. Mevsimine göre fiyatlar değişebilir; fakat sıralamalarda çok fazla değişme olmayacaktır.

En Pahalı ve En Lüks Belek Otelleri

“Bu oteller çok pahalı, bu parayı hak eder mi?” Sorusunun cevabı kişiden kişiye ve tatilinize yüklediğiniz anlamla ilgilidir. Her sene yeni bir otelin eklendiği Belek bölgesindeki oteller, lüks ve konfor anlamında bir biriyle yarışır niteliktedir.

Golf Turizmi sayesinde, kalitesini dünya standartlarının üstüne çeken çok sayıda Belek oteli vardır. Eğer golf oynamıyorsanız, balayında değilseniz, çok fazla bütçeniz de yoksa, bu otellerde kalmak size çok pahalıya mal olacaktır.

Aslında, bu otellerin hedefi para problemi olmayan yerli ve yabancı turistler. Lütfen bunu aklınızdan çıkarmayın! Bu otellere verecek param yok; ama yine de çok merak ediyorum diyorsanız yoğun sezon dışında, fiyatların dip yaptığı zamanlarda rezervasyon yapmayı deneyebilirsiniz. Yoğun bir sezonda bu otellerin fiyat aralıkları 2 kişi, 1 gece konaklama 4000TL- 9000TL arasında değişmektedir. Hazırsanız sıralamaya başlayalım.

1. Maxx Royal Belek

Maxx Royal Belek, Belek bölgesinin en son yapılan otelleri arasındadır. Bölgenin en pahalı oteli diyebiliriz. Bu otel diğer otellerde olmayan bir kaç özellikle öne çıkıyor. Otele gelir gelmez size bir Maxx asistan atıyorlar. Asistan, tatiliniz boyunca sizle ilgileniyor, her talebinize koşulsuz cevap veriyor.

Belekte 5 yıldızlı otellerden Maxx Royal Belek

Lüks transferler için Otelin Helikopteri hazırda bekliyor. Fiyatını ödediğiniz taktirde gerek Antalya havalimanına, gerekse başka bir şehre helikopter ile transfer hizmeti sunuluyor. Bu otel aynı zamanda bir protokol oteli, Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a ait bu otelde, yurttan ve dünyadan çok fazla bürokrat, bakan ve devlet başkanları ağırlanıyor. Otel üst düzey seminerlere de ev sahipliği yapıyor.

Maxx Royal Belek’in, Azure 24 Restoranı 24 saat alakart hizmet sunuyor. Misafirlerine her an her saat istediğinizi yiyebileceğiniz bir imkan sunuyor. Yemeğimi kaçırdım diye kaygılanmanıza gerek yok. Kahvaltıdan saatinde gece geç saatlere kadar her çeşit menü servis ediliyor.

2. Regnum Karya

Regnum Karya Belek, Belek’teki kaliteli otellerin başında gelir. Belek’te düzenlenen Barrak Obamanın da katıldığı G20 zirvesi ve Jeniffer Lopez Konseri bu otelde yapıldı. Bu sayede çıtayı yukarı taşıyan Regnum oteli sahip olduğu golf ve futbol sahaları sayesinde turnuvalara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Türkiye futbol milli takımı da Regnum Karya’nın futbol sahalarından dolayı kamplarını burada yapıyor.

3. Rixos Premium Belek

Rixos Premium Belek, Belek’teki kalitenin adreslerinden biridir. Sadece Belek’te değil Türkiye’nin bir çok yerinde oteli olan Rixoslar bir zincirdir. Rus zenginlerin hoşuna giden bu otel diğer otellerden farklı büyük bir su parkının olması. Rixos otelleri bir grup oldu için Land of Legends ile paraleldir. Bu otelde konaklayan herkese Land of Legeds eğlence parkı bedavadır. Otelden sürekli shuttle servisler ile su ve eğlence parkına otobüsler kalkmaktadır.

4. Land of Legends Kingdom Hotel

Land of Legedns Kingdom Otel, belek otelleri arasında farklı bir yere sahiptir. Çünkü bu otel Antalya’nın ve Belek’in en büyük su ve eğlence parkına sahiptir. Bu yönüyle diğer otellere büyük fark atmaktadır. Otelin tek kusuru sahile 1 km uzak olmasıdır. Otelden servislerle sahile geçebiliyorsanız. Otelde konaklayanlar buradaki su parkını ücretsiz kullanabiliyor. Otelin etrafında alışveriş için açık hava avm’si var. Bu oteli çoğunlukla çocuklu ailelerin seçmektedir. Otel eğlence ve alışveriş mekanlarının ortasında kurulmuş farklı bir konsept oteldir.

5. Gloria Serenity

Gloria Serenity, Belekte bulunan lüks oteller arasında yer almaktadır. Gloria zincirleri kalite olarak bir birine yakın konsepte kaliteli ve seckin hizmet sunmaktadır. Gloria Serenity, Gloria otellerinin en öne çıkan otelidir. Belekte başlayan golf turizminin gelişmesine paralel olarak Gloria otelleri sayısın artırmıştır.

Kaliteli bir müşteri profili olan otelin hitap ettiği kesim genellikle golf düşkünleridir. Golf oynamıyor olsanız bile, Belek ormanları arasında yer alan yemyeşil golf sahalarıyla çevrili harika bir doğası olan bu otelde tatil yapmak sizi çok mutlu edecektir. Ayrıca Belekteki Acısu ırmağının sahille birleştiği harika bir konumda yer alır. Otelin golf sahaları etrafında yürüyüş yapıp koşmak ve sahaların içindeki restoranlarda yemekler yemek tatilinizde çok güzel bir farklılık yaratacaktır.

6. Gloria Golf Hotel

Gloria zincirlerinin ilk otelidir. Golf sahaları kenarına bulunan bir golf oteldir. Hizmet kalitesi açısından diğer Gloria otellerini aratmasa da Gloria Serenity Otel, bir tık daha kaliteli ve yenidir.

7. Gloria Verde Resort

Gloria Verde Otel, diğer Gloria otelleri kadar meşhur olmasa da bu zincirin önemli bir otelidir.

8. Voyage Belek Hotel

Voyage Belek Hotel, kendisini en çok geliştiren otellerden biridir. Ets grubuna geçtikten sonra kendini yüksek kaliteli oteller arasına atmayı başarmıştır. Voyage Belek, Maxx Royal Otel ile yan yanadır. Maxx Royal’de kalacak paranız yoksa Voyage Belek Otel iyi bir alternatiftir.

Ultra Lüx Olmayan Fakat Pahalı Denebilecek Belek Otelleri

Bu tanımlamayı belek otellerinin standartlarının ortamalasını alarak yaptım. Herkes için göreceli olacağını biliyorum. Gecelemesi 2000- 4000 tl arası otelleri bu kategoriye koydum. Bir Maxx Royal kalitesi olmasa da onlardan aşağı kalmayan otellerdir. Bir çoğu golf otel kategorisinde yer almaktadır. Kaldı ki, yeni yapılan Maxx Royal ve Regnum otelleri yapılmadan önce bu oteller bölgedeki en yeni ve pahalı otellerdi. Bu oteller de kalite açısından bir birileriyle aynı sayılır. Hepsi sahilde yer alıyor. Hatta bir çoğu da yan yana ve aynı sırada yer alıyor. Aşağıda bunlardan bazıları:

1. Xanadu Resort
2. Ela Quality Resort Belek
3. Cornelia Diamond
4. Su Sesi Hotel
5. Ela Quality Resort Belek
6. Tui Blue Belek

Fiyatı Uygun Olan 5 Yıldızlı Her Şey Dahil Belek Otelleri

Bu oteller, Belek standardındadır. Ne ultra lüks, ne de vasat otellerdir. Birbirleriyle kalite olarak eş değerdedirler. Merkeze yakınlık, deniz kenarında bulunma ve imkanlarının çeşitliliği açısından bir birlerine üstünlük sağlayabilirler; fakat gecelik fiyatı olarak birbirlerine çok yakındır. Geceliği iki kişi 1400 TL-2000 TL arasındadır. Belek’te 5 yıldızlı her şey dahil uygun bir otel istiyorsanız aşağıdaki otellerden birini seçebilirsiniz.

 • Crystal Family Resort & Spa
 • Hotel TUI Magic LIFE Waterworld
 • Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa
 • Sentido Zeynep Golf & Spa
 • TUI Magic Life Masmavi
 • Belconti Resort Hotel
 • Sherwood Dreams
 • Orange County Resort Hotel Belek
 • Crystal Waterworld Resort & Spa
 • Fun&Sun Family Belek Soho
 • Crystal Paraiso Verde Resort & Spa
 • Crystal Palace Resort & Spa
 • Güral Premier Belek
 • Alva Donna Exclusive Hotel Belek

En Ucuz Belek Otelleri

Belek’te tatil yapmak için ucuz otel arıyorsanız sizi biraz hayal kırıklığına uğratacağım; çünkü Belek gibi bir yerde ucuz otel neredeyse imkansız. Olan oteller de bir elin parmaklarını geçmez. Bunlar tamamen denizden uzakta ve merkezde yer alıyor. Bu oteller, tatil yapmak için değil de bir kaç gece kalmak için uygundur.

 • Kadriye Sarp Otel
 • Hotel Ceres Belek

Sahile Yakın olmayan Ucuz Belek Otelleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here