Ana sayfa Hakkımda

Hakkımda

Sevgili Ziyaretçiler, Kendini gezmeye ve gezdirmeye adamış biriyim. Ben bir “Tur Rehberi”yim. Bazı blog yazarları gibi: “Sıkıcı bir işim vardı, onu bırakıp ve cebimdeki az parayla gezmeye başladım…” diye başlayan bir hikayem yok. Üniversitede rehberlik bölümü okuduktan sonra kendi ülkemizin eşsiz güzelliği ve tarihi beni derinden etkiledi. O zamandan bu yana büyüyen ve bitmeyen aşkla kitaplar ve yollar arasında kayboldum. Dünyanın her yerinden binlerce insanla yollarımız keşişti. Kendi ülkemde ve farklı ülkelerde onların seyahatlerinin bir parçası oldum.

Benim için gezmek, hem kendinden kaçmak, hem de kendini aramaktır; yeniye merak duymaktır. Yeni yerler gördükçe heyecan duyuyorum, rahatlıyorum ve huzur doluyorum. Gezdikçe hayal dünyam genişliyor. Kendimi hep farklı dünyaların kapısı aralar gibi hissediyorum. Bloğumda heyecanımı, deneyimlerimi ve seyahatlerimi insanlara aktarmaya çalışıyorum. Gezebilecek yerler hakkında fikir sunuyorum. 

Son zamanlarda gittikçe popüler bir hale gelen gezi yazarlığı sosyal medya sayesinde geniş çevrelerce takip eediliyor. Bir çok kişi gezdiği yerleri amatör ya da profesyonel şekilde tanıtıyor. Sırtçantasını alıp yola çıkan, arabasına atlayıp kendi gezen ya da bir seyehat acentası programıyla bir gruba katılıp rehberle gezmeyi alışkanlık edinen ve gezmekten kopamayan bir çok insan var. Hatta, sadece seyehat etmeyi yaşam şekli haline getirmiş ve hayatını burdan kazanan bir çok blogger, youtuber ve instagramer var. Dünyanın her yerinden, bir çok insan dünyayı farklı algılayıp, eserlerinde dünyayı farklı yansıtıyorlar. Bu da faydalanmak isteyenlere mükemmel bir çeşitlilik ve zenginlik sunuyor. Herkes birbirinde esinleniyor.

Bana gelecek olursak. Turlarımda, değinmem gereken çok çeşitli konular oluyor. Her gün farklı konular hakkında sohbetler açılıyor ve ilginç sorular geliyor. Bu sorular beni araştırmaya itip gelişmemi sağlıyor. İnsanlar sayesinde farklı bakış açıları ediniyorum. Bloğumu tasarlarken ve yazılarımı yazarken mesleğimde edindiğim tecrübelerden yola çıkarak kendime özgü bir tarzla yazıyorum. Kısacası, kendi yolumdan gidiyorum. Sadece içimdeki gezme ve yazma aşkına güveniyorum.

Her şeyi azar azar bilmek kendimi gezdirirken yetebiliyor fakat başkalarını gezdirirken bir çok şey bilmek zorundayım. Gittiğim yerlerde uzun kalıyorum ve oraları detaylıca gezip öğreniyorum. Bildiğim yerleri de o ülkelerin vatandaşı kadar iyi biliyorum. İngiltere, Fas, Girit Adası ve Kuzey Kıbrıs çok iyi bildiğim yerler arasında geliyor. Tabi ki de Türkiye en çok ve en detaylı bildiğim ülke. İlerleyen zamanlarda yeni rotalar da eklemek istiyorum.

Benim için bir yeri gezmek, o yerin tarihini, sanatını, florasını, faunasını, coğrafyasını, insanını, kültürünü ve daha bir çok şeyi bilmekle anlam kazanıyor. Bloğumdaki Yazılarımı da bu doğrultuda yazmaya çalışıyorum.

Sizin beğeninize sunmak için, içerik hazırlamak ve uygun fotoğrafları seçip yerleştirmek zaman alan ve uzun süren zahmetli bir iş. Siteyi ziyaret edip, bilgi edinip, kaçıp gitmeyin lütfen. Bu siteyi aktif ve güncel tutabilmem için, okuduğunuz yazıları beğenip altına yorum yapıp yazıyı paylaşmanız beni motive edecektir. Siz de kendi seyahat deneyimlerinizi ilgili yazının yorum kısmında paylaşıp diğer okuyanların faydalanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Tavsiye ve eleştiride bulunmak isterseniz e-posta adresime mail atın. Bir merhaba deyip benimle iletişime geçmek isterseniz instagram @gezifatihi adresime mesaj atmaktan çekinmeyin.